iphone 13 pro max

iPhone 13 Pro Max: konfiguracja najnowszego smartfona Apple z iOS 15

iPhone 13 pro max to urządzenie Apple, które ujrzało swoją premierę w dniu 14 września 2021 roku. W Polsce telefony obecnie są w przedsprzedaży, a ich cena mieści się w granicach 7 – 10 tys. złotych. To zdecydowanie smartfon klasy premium wyposażony w najnowszą technologię, której dotychczas nie spotykano w poprzednich generacjach. Z czym zetkniemy się tym razem? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści tego artykułu.

iPhone 13 pro max – podstawowe wyposażenie najnowszego sprzętu Apple

iPhone 13 pro max został zaprezentowany w czterech wersjach kolorystycznych. Zwolennicy marki mają do wyboru złoty, srebrny, górski błękit i ciemny grafit. Od zewnątrz telefon posiada powłokę ceramiczną, dzięki której ekran nie rysuje się, a przy otarciach i upadkach konstrukcja pozostaje nienaruszona.
W przypadku tego modelu możemy liczyć na wykorzystanie materiałów takich jak stal nierdzewna oraz matowe szkło na panelu tylnym. W rezultacie ich zastosowania całość waży 238 gramów i w połączeniu z ekranem o przekątnej 6,7″ daje wymiary 16,1 cm wys., 7,8 cm szer. i 0,77 cm grubości. Od razu w oczy rzuca się niezwykła smukłość tego urządzenia. W trakcie testów użytkowania zauważalna była jego ponadprzeciętna waga, która przez posiadaczy jest określana jako wysoka.

Specyfikacja urządzenia iPhone 13 pro max

Smartfon iPhone 13 pro max (sprawdź tutaj) musi posiadać co najmniej 128 GB pamięci wewnętrznej na dane. Producent maksymalnie może zaoferować jej 1 TB, co jest zaskakującym wynikiem, o którym jeszcze kilka lat temu nikt z nas by nie pomyślał. Sercem wszystkiego jest procesor Apple A15 Bionic współpracujący ze sztuczną inteligencją sprawniej niż jakakolwiek mobilna jednostka na rynku – oczywiście zmieni się to z czasem, jednak na ten moment iPhone 13 Pro Max jest liderem wśród smartfonów, jeśli chodzi o fotografię wspomagają przez AI i wykonywanie obliczeń z jej wsparciem.
Najnowszy model posiada 6 GB pamięci RAM, co przy zoptymalizowanym systemie Apple iOS 15 daje najlepszą możliwą wydajność. Według opinii bez problemu można uruchomić kilkanaście aplikacji i jednocześnie nagrywać wideo przy użyciu jednego z czterech dostępnych obiektywów. Do dyspozycji są trzy aparaty z tyłu. Wszystkie z nich mają matrycę 12 Mpix, pełniąc funkcję kamery obsługują tryb szerokokątny, ultraszerokokątny i teleobiektyw. Z przodu kamera do selfie również ma matrycę 12 Mpix. Można nagrywać wideo z użyciem lampy błyskowej i w trybie slow motion FHD 1080p (do 240 kl/s). Obsługiwany jest tryb 4K (do 60 kl/s).
iphone 13 pro max

Wyposażenia „ekstra” od producenta iPhone 13 pro max

Producent urządzeń iPhone z siedzibą w Cupertino tradycyjnie wyposażył go w szereg autorskich funkcjonalności. Oprócz oczywistych udogodnień takich jak: GPS Bluetooth 5.0 czy Wi-Fi, dodano NFC, 5G oraz 4 systemy nawigacji satelitarnej: Beidou, Galileo, GLONASS i QZSS. W urządzeniu umieszczono akcelerometr, barometr, skaner LiDAR, czujnik światła, czujnik zbliżenia i żyroskop. Apple zdecydowało się na umieszczenie Face ID i usb typu C (lightning). Co ciekawe, w tej edycji nie znajdziemy czytnika linii papilarnych.