monitor fotograficzny

Wybór monitora fotograficznego

Monitor graficzny dla fotografa to bardzo ważny element sprzętu każdej osoby, która zajmuje się profesjonalnymi zdjęciami. Cechy monitorów tego typu można podzielić na dwie kategorie. Jedne z nich wiążą się z ergonomią i budową, a kolejne przekładają się na szybkość, wygodę i kulturę pracy. Jak dobrać idealne monitor fotograficzny? Na jakie rozwiązanie postawić? Gdzie dokonać zakupu?

Nowoczesne monitor fotograficzny

Podczas doboru monitora dla fotografa, konieczne jest zwrócenie uwagi na najważniejsze parametry. Pierwszy z nich to przekątna monitora. Jest ona wyrażana w calach. Kolejny aspekt to rozdzielczość matryc, określana w pikselach. Nie zapominajmy o tym, że wielkość ekranu oraz rozdzielczość przekładają się na komfort podczas pracy. Z pewnością dzięki właściwemu sprzętowi zachowamy większą przestrzeń roboczą. Można bowiem widzieć kilka okienek naraz i szybciej edytować dane zdjęcie, gdyż większe fragmenty wyświetlimy w pełnej rozdzielczości. 

Przykładowo na monitorze 4K UHD mamy do dyspozycji aż cztery razy więcej pikseli, niż daje nam ekran Full HD. Inwestowanie w taki monitor jest jak najbardziej słuszne, nawet dla fotografa amatora. 

Gdzie dokonać zakupu?

Zakupu monitora można dokonać na stronie Alstor.pl. Monitor fotograficzny musi bazować na bardzo dobrej jakości, przy czym atrakcyjna cena też jest sporym atutem. Postawmy na szybką dostawę pod same drzwi i znaną markę monitora. Dzięki temu komfort pracy będzie nam towarzyszył każdego dnia. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.