ładowarka magsafe

Jak działa ładowarka MagSafe?

Ładowanie bezprzewodowe jest zgodne z iPhone’ami od modelu ósmego. Obsługuje ją także iPhone 12.

Istnieje kilka standardów ładowania bezprzewodowego, ale urządzenia Apple obsługują standard Qi, którego Apple jest jednym z twórców. Nazwa standardu brzmi „ci”, co w języku polskim oznacza „siłę życiową”.

Należy pamiętać, że korzystanie z ładowarek bezprzewodowych wykorzystujących inne standardy może spowodować uszkodzenie telefonu iPhone.

Jak działa ładowanie bezprzewodowe?

Oczywiście, ładowanie bezprzewodowe przegrywa z ładowaniem przewodowym. Wynika to z zasady działania. Bezstykowe przesyłanie energii elektrycznej odbywa się poprzez indukcję elektromagnetyczną.

Ładowarka posiada nadajnik, który jest płaską cewką nawiniętą izolowanym drutem. Odbiornik znajduje się w smartfonie i również jest cewką, ale wykonaną z cieńszego drutu.

Gdy ładowarka jest podłączona do gniazdka, w cewce nadajnika wytwarza się zmienne pole elektromagnetyczne. Gdy smartfon zostanie umieszczony na ładowarce, w cewce odbiornika zostanie wygenerowany prąd elektryczny, który zostanie wykorzystany do naładowania baterii. Na szybkość działania urządzenia ma wpływ odległość między telefonem iPhone a ładowarką: im jest ona mniejsza, tym skuteczniej przesyłana jest energia. Na szybkość ładowania akumulatora wpływa również materiał, z którego wykonane jest ciało, oraz obecność metalowych przedmiotów w pobliżu.

Co to jest MagSafe?

ładowarka magsafe

W porównaniu ze starszymi akcesoriami do ładowania, dzisiejsze urządzenia MagSafe są połączone za pomocą połączenia magnetycznego. Dzięki niemu można bezpiecznie i prawidłowo przymocować szybką ładowarkę bezprzewodową do etui. Ponadto złącze magnetyczne nie zakłóca procesu ładowania akumulatora.

Pozwala to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, w których smartfon odmawia ładowania, ponieważ został umieszczony na ładowarce w niewłaściwy sposób lub przypadkowo przeniesiony.

Obecność magnesu umożliwiła firmie Apple opracowanie specjalnych akcesoriów. Etui na iPhone’a można teraz przymocować na przykład do plastikowego uchwytu na kartę, etui lub saszetki, a po podłączeniu urządzenia do smartfona na ekranie pojawi się odpowiednie logo.

Smartfon można także przypiąć do specjalnego statywu lub do deski rozdzielczej samochodu bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń.

Ładowarka MagSafe

Jeśli potrzebujesz prostego sposobu na ładowanie telefonu iPhone, najlepszym rozwiązaniem bezprzewodowym jest firma Apple. Jej wygląd jest zazwyczaj prosty, elegancki i zoptymalizowany dla urządzeń Apple. Ładowarka MagSafe z ispot.pl zawiera magnesy, które idealnie pasują do iPhone’a 12 lub 13, umożliwiając ładowanie z mocą 15 W. Co prawda nie jest ona tak szybka, jak przewodowa ładowarka Apple, ale nie jest też bardzo wolna.

Można również ładować starsze iPhone’y w wersji 8, choć z mniejszą szybkością. Ładowarka jest podłączona do kabla o długości 1 m, co daje większą swobodę przy wyborze miejsca jej umieszczenia. Należy jednak pamiętać, że na drugim końcu nie ma wtyczki — trzeba ją dokupić osobno.