kamerka samochodowa

Podpowiadamy jak wybrać kamerę samochodową

Jaki jest zdecydowanie najpopularniejszy dodatek do samochodu? Wiele osób może tu wymienić przejściówkę zapalniczki na USB czy też zapach samochodowy, lecz nie da się ukryć, że ostatnimi czasy bardzo popularne stały się kamery samochodowe. Nic więc dziwnego, że równolegle z ilością kupowanego sprzętu pojawiło się dużo zapytań, jak wybrać ich dobry model. Na co należy zwracać uwagę?

Rozdzielczość, a ilość klatek na sekundę

Podstawowe pytanie, które zadaje sobie wielu kierowców, to na co należy zwracać największą uwagę w przypadku kupowania modelu charakteryzującego się najwyższą możliwą jakością obrazu. W końcu to właśnie ta cecha liczy się w przypadku tego urządzenia najbardziej. Najczęściej w tej sytuacji pada pytanie, czy ważniejsza jest rozdzielczość, czy liczba klatek?

Oczywiście oba te parametry są bardzo ważne i najlepiej wybierać model o najwyższej jakości w obu. Jeśli jednak ktoś z uwagi np. na budżet musi wybierać, o wiele lepiej kupić model o większej liczbie klatek niż o dużej rozdzielczości. Dzięki temu obraz będzie miał zadowalającą jakość, a jednoczenie będzie bardzo ostry. Najlepiej w tym wypadku kupić kamerkę Full HD z 60 klatkami na sekundę (szczegóły tutaj).

Czy warto zwracać uwagę na kartę pamięci?

kamerka samochodowa

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, o którym dużo się mówi podczas zakupów jest maksymalna obsługiwana karta pamięci. Czy faktycznie jest to istotna z użytkowego punktu widzenia sprawa?

Na ogół nie ma sensu przykuwać do niej zbyt wiele uwagi, ponieważ każda kamera obsługuje na tyle duże karty, aby można było mieć na nich nagranego kilka godzin materiału. Warto jednak zwrócić uwagę na ten parametr w sytuacji, gdy wybierze się model nagrywający w 4K i w 60 klatkach. Takie nagranie będzie zajmowało naprawdę sporo miejsca na karcie i w przypadku mniejszego modelu czas nagrania może drastycznie zmaleć.