Jakie zasilanie wybrać do głośnika bluetooth?

Za co wszyscy tak mocno kochają głośniki bluetooth? Przede wszystkim za ich ogromną mobilność, co stwarza możliwość wychodzenia z nimi, gdzie się tylko chce. Problem jednak w tym, że za sprawą tej mobilności, trzeba bardzo rozsądnie dobrać odpowiednie dla naszych potrzeb zasilanie takiego głośnika. Które z tych dostępnych na rynku źródeł energii będzie lepsze?

Zasilanie bateryjne

Baterie są zdecydowanie najpopularniejszą formą zasilania występującą w głośnikach bluetooth. Są one łatwo dostępne, tanie, a także, gdy się rozładują, możliwe jest ich bardzo szybkie wymienienie. Niestety dużą wadą takiego rozwiązania jest właśnie dość szybkie rozładowywanie się baterii, co powoduje, że w przypadku wyjścia z głośnikiem na dłużej, koniecznie trzeba mieć ze sobą spory ich zapas.

Zasilanie z akumulatora

Osoby, które chcą, aby ich głośnik bluetooth (zobacz) charakteryzował się nieco dłuższym czasem działania, powinny bez zastanowienia wybrać głośnik zasilany nie bateriami, lecz umieszczonym w środku jednym dużym akumulatorem. Szacuje się, że dobrej jakości głośniki są w stanie pracować nawet o 70% czasu dłużej, niż głośniki posiadające jako źródło energii zwykłe baterie. Niestety zaleta ta okupiona jest przede wszystkim większą wagą urządzenia, a także koniecznością doładowywania akumulatora bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Dlatego tez, jeśli rozładuje się on w terenie, nie będzie żadnej możliwości, aby ponownie go naładować.